• Stanowiska regionalne (EMEA, paneuropean positions CEE oraz inne "clusters") - 21%
  • CEO/Presidents (osoby zarządzające biznesem w Polsce), prezesi i członkowie zarządu (np. CFO, COO, dyrektorzy finansowi, dyrektorzy sprzedaży, dyrektorzy marketingu, dyr. IT) - 41%
  • Kadra średniego szczebla (Middle management) - 26%
  • Specjaliści - 12%

Success Stories


Przykład I

Pewien liczący się niemiecki producent kawy, od wejścia na polski rynek, po wielu niepowodzeniach w przeszłości, rozpoczął swój międzynarodowy rozwój.

Przedstawieni przez nas kandydaci objęli wszystkie kluczowe stanowiska; poczynając od Dyrektora Generalnego, Dyr. Marketingu, Dyr. Sprzedaży, Dyr. ds. reklamy, poprzez Dyrektora zakładu produkcyjnego, Dyr. Finansowego, Dyr. Badań i Rozwoju, Managera Produkcji a na Menedżerze Kadr kończąc. W ciągu niespełna 6 miesięcy osoby te objęły wszystkie kluczowe stanowiska, a po 2 latach ich pracy, firma zajęła dominującą pozycję na polskim rynku w sektorze "beverage", uzyskując ponad 20 procent udziałów w rynku kawy.

Dzięki swojej niezwykle nowoczesnej i trafionej polityce marketingowej oraz znakomitej dystrybucji, produkty tej marki dostępne są w 90 procentach sklepów na terenie całego kraju. Firma stworzyła produkt idealnie dopasowany do potrzeb polskiego konsumenta.

Po zakończonym sukcesem wyjściu na polski rynek, firma ta weszła na rynki takich państw jak Węgry, Czechy, Rosja itd. Nigdzie jednak nie udało się jej powtórzyć polskiego sukcesu. Dzięki profesjonalnie przeprowadzonemu procesowi rekrutacji, firma osiągnęła w Polsce wyjątkowy sukces - objęła pozycję lidera rynku w segmencie "kawowym".

Przykład II

Uczestniczyliśmy w rekrutacji Kandydatów na stanowiska Dyrektora Marketingu i Dyrektora ds. Sprzedaży w wiodącej na świecie firmie zajmującej się produkcją urządzeń AGD. Firma, wchodząc na polski rynek osiągała obroty rzędu 2.6 mln ECU. Wybór naszych Kandydatów był wyjątkowo trafny.

W ciągu zaledwie czterech lat firma zdobyła pozycję lidera wśród marek z branży AGD aż w pięciu kategoriach produktów: żelazka, czajniki, suszarki do włosów, depilatory i maszynki do golenia.

Dzięki profesjonalnie dobranej kadrze z zakresu Marketingu i Sprzedaży firma była w stanie stworzyć i wprowadzić spójną strategię marketingową, dzięki której udało jej się zbudować aż 95 procentową świadomość marki, a także stworzyć wydajny system dystrybucji.

Przykład III

Udało nam się zainteresować jednego z członków zarządu pewnej międzynarodowej firmy z siedzibą w Stanach Zjednoczonych karierą w Polsce i polecić go z sukcesem na stanowisku CEO/Prezesa w innej międzynarodowej firmie z siedzibą w Polsce.